Gry niemieckie

start / Sport / Blog

Przedstawiamy pierwszy pomysł na urozmaicenie okresu bez turniejów.

Treningi w większych grupach zostały wznowione. Na tę chwilę nie wiadomo jednak, kiedy zawodnicy będą mogli powrócić do udziału w rozgrywkach.

Nic nie stoi natomiast na przeszkodzie, by - w dopuszczalnych liczbowo grupach - organizować gry wewnętrzne.

Być może warto wykorzystać aktualny okres na przetestowanie różnych form atrakcyjnych gier dla zawodników. Niezależnie od kategorii wiekowej.

Na początek proponujemy formułę, którą nazwaliśmy grami niemieckimi.

• auty wprowadzane są dowolnie - wprowadzeniem lub podaniem;
  • trenerzy pełnią rolę wyłącznie organizatorów turnieju.

w przypadku mniejszej lub większej (16) liczby zawodników, niepodzielnej przez trzy, jedna lub dwie drużyny grają z jednym rezerwowym BĄDŹ jeden lub dwóch chętnych zawodników występuje na zmianę w poszczególnych drużynach (wtedy każda drużyna rozgrywa przynajmniej jeden mecz z jednym rezerwowym).