start / Sport / Blog

Prezentujemy kolejny pomysł na urozmaicenie powrotu do treningów.

Jesteśmy coraz bliżej.

Zgodnie z najnowszym rozporządzeniem rządu, od 30 maja można znowu organizować imprezy plenerowe do 150 osób.

Pojawia się zatem dodatkowa szansa na organizację meczów wewnętrznych, sparingowych lub nawet turniejów - w bardziej lub mniej znanym formacie.

Dla tych, którzy chcą wykorzystać ten czas na przetestowanie nowych, atrakcyjnych form gier dla zawodników, przedstawiamy tym razem tzw. formułę Power Up, którą nazwaliśmy grami angielskimi.

• zawodnicy kontrolują wynik meczu samodzielnie;
  • trener pomaga w prawidłowym przebiegu gry, zwłaszcza na początku.

Przykładowe modyfikacje:

• drużyna, która zdobędzie bramkę, grając 4 na 6, otrzymuje dwa gole;
  • po golu i przed rozpoczęciem gry 6 na 4, obie drużyny otrzymują czas (np. 30 sekund) na przedyskutowanie taktyki.

Wszelkie dodatkowe zasady ustala trener (np. czas trwania meczu czy formę wprowadzania piłki z autu) - wspólnie z lub przekazując pełną odpowiedzialność zawodnikom.

Inne znane z Anglii zasady:

• wprowadzenie piłki do gry przez bramkarza wyłącznie w obrębie własnej połowy boiska;
  • w momencie autu bramkowego cała drużyna przeciwnika wycofuje się na własną połowę boiska.

Dodatkowy scenariusz:

• po zakończeniu meczu - kilkuminutowa dogrywka, którą jeden z zespołów rozpoczyna, prowadząc 1:0;
  • obie drużyny otrzymują minutę czasu na omówienie taktyki.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Gry niemieckie