148 strzelonych goli na Turnieju Kadr Regionalnych FA!

start / Aktualności / Kadra Polski FA

148 strzelonych goli na Turnieju Kadr Regionalnych FA!

W miniony weekend w Miętnem w województwie mazowieckim ponad setka zawodników i zawodniczek rywalizowała ze sobą o zwycięstwo w Turnieju Kadr Regionalnych Football Academy. "Gospodarze" nie okazali się gościnni, ponieważ to Region IV reprezentowany w większości przez piłkarzy z Mazowsza uzyskał najlepszy bilans bramkowy i zwyciężył w Turnieju Kard Regionalnych Football Academy!

W piątek 28 czerwca w godzinach popołudniowych do "Hotelu Miętne - Powiatowego Ośrodka Sportowego" zjechali się młodzi zawodnicy oraz zawodniczki FA, by zmierzyć się ze sobą o miano najlepszego regionu FA. Ośrodek przywitał ich doskonale przygotowanymi boiskami trawiastymi, na których po przyjeździe odbyły się sesje treningowe. 

Danie główne, czyli rozgrywki turniejowe rozpoczęły się w sobotę wczesnym rankiem. Pomimo wysokiej temperatury z twarzy młodych adeptów piłki nożnej nie schodził uśmiech i co chwilę słychać było radość po strzelonym golu! Podczas 21 rozegranych spotkań podło ich aż 148, co daje zdumiewającą średnią ponad 7 zdobytych goli na mecz

KLASYFIKACJA KOŃCOWA "TURNIEJU KADR REGIONALNYCH FOOTBALL ACADEMY"

🥇 Region IV (+19) *bilans bramkowy 

🥈 Region VI (+13)

🥉 Region I (+12)

4.  Region V + VIII (-4)

5.  Region IX (-5) 

6.  Region III (-15)

7.  Region II (-20)

🏆 Skład zwycięskiej drużyny Regionu IV: Trener Lech Niewiadomski (FA Warszawa Ursynów), Adam Uryga, Marek Szmidt, Filip Podlas, Filip Rauh, Bartosz Miśkiewicz (wszyscy FA Piaseczno), Piotr Skalski, Szymon Karbowiak (obaj FA Warszawa Ursynów), Jan Brola, Ksawery Wypych, Patryk Gryć, Olivier Kraska (wszyscy FA Łódź Południe)

Podczas całego weekendu zawodników obserwowali skaut reprezentacji Polski FA oraz główny skaut FASE - Przemysław Tomków, trenerzy reprezentacji Polski FA Jarosław Filiks oraz Mateusz Książek, a także trenerka reprezentacji Polski FA dziewcząt - Monika Garbowska. Obserwatorzy Turnieju Kadr Regionalnych Football Academy wyróżnili zawodników nagrodami indywidualnymi: 

🎖️ Najlepszy zawodnik: JAKUB BANACH (FA Szczecin) 

🎖️ Król strzelców: ZIELIŃSKI MATEUSZ (FA Szczecin), ADAM URYGA (FA Piaseczno), ALAN PELIŃSKI (FA Opole) 

🎖️ Najlepszy bramkarz: WOJCIECH JUĆ (FA Lublin) 

Dodatkowo organizatorzy przewidzieli nagrodę dla najlepszego zawodnika każdego Regionu:

🏵️ Region I: Marcel Osiecki (FA Szczecin) 
🏵️ Region II: Karol Hass (FA Piła) 
🏵️ Region III: Mikołaj Zdziebkowski (FA Leszno)
🏵️ Region IV: Adam Uryga (FA Piaseczno)
🏵️ Region V + VIII: Stokowiec Mateusz (FA Jędrzejów), Wach Krzysztof (FA Kędzierzyn-Koźle)
🏵️ Region VI: Prokop Norbert (FA Lublin)
🏵️ Region IX: Peliński Alan (FA Opole) 

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w te rozgrywki - zawodnikom, rodzicom, trenerom, managerom, organizatorom - dzięki którym udało się przeprowadzić tak duże wydarzenie. Oczywiście szczególne gratulacje należą się triumfatorom turnieju, jednakże na wielkie brawa i szacunek zasłużył każdy uczestnik, ponieważ wszyscy w tych niezwykle trudnych warunkach atmosferycznych dzielnie walczyli od początku do samego końca. 

W najbliższych dniach opublikujemy materiał wideo z rozgrywek, a tymczasem zachęcamy do obejrzenia fotorelacji. 

<< wstecz dalej >>

udostępnij