To już 15 lat wsparcia dla młodych talentów

start / Aktualności

To już 15 lat wsparcia dla młodych talentów

27 maja 2009 roku w finale Ligi Mistrzów w Rzymie prowadzona przez Pepa Guardiolę FC Barcelona pokonała Manchester United 2 do 0. Na ławce Czerwonych Diabłów zasiadał jeszcze legendarny Sir Alex Ferguson, a na boisku kluczowe role w swoich zespołach odgrywali Thierry Henry, Carles Puyol czy Ryan Giggs. Pamiętacie też nieprawdopodobne biegi Usaina Bolta, którego (9,58) w biegu na 100m oraz (19,19) na 200m w finale mistrzostw świata w Berlinie? Oba te czasy ustanowione w 2009 roku do dziś pozostają rekordami świata. Pierwszego kwietnia tego samego roku powstało także Football Academy, które do dziś również bije rekordy i buduje (mamy nadzieję) przyszłe legendy piłki nożnej.

FUNDAMENTY

"Jesteście fundamentem tego co dobrego może wydarzyć się w szkoleniu piłki nożnej. Jestem pod ogromnym wrażeniem rozmachu i pomysłu na to wszystko. Uważam, że to co robicie powinno być fundamentem tego, że w polskiej piłce dzieje się lepiej" - takimi słowami obdarował nas Robert Podoliński, ekspert TVP Sport, który był jednym z prelegentów w trakcie Konwentu Football Academy we Wrocławiu na początku 2024 roku.

Bardzo cieszymy się, że trud i wysiłek wkładany w rozwój sieci, w której na co dzień trenuje blisko 14000 zawodniczek i zawodników jest coraz częściej dostrzegany przez opiniotwórcze postaci zajmujące się branżą piłkarską w Polsce. Football Academy Group to nie tylko przyjazne i dobrze zorganizowane akademie piłkarskie dla dzieci od Suwałk, aż po Bolesławiec. Dziś to także własne Kadry Polski FA, Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Szczecinie z autorskim programem szkolenia, sieć akademii Football Baby, w których rodzice trenują razem ze swoimi pociechami czy FA Management, czyli piłkarska agencja managerska, specjalizująca się we wspieraniu rozwoju karier sportowych młodych zawodników. 

KONSEKWENTNA PRACA 

Przez minione 15 lat marka Football Academy rozwinęła się w wielu kierunkach. Przez ten czas udało nam się odnotować wiele znaczących sukcesów, a dodatkowo staliśmy się prekursorem wielu projektów w branży piłki nożnej dla dzieci. 

🎞 15 lat rozwoju talentów: Piotr Pardel, który przebija powoli puka do drzwi pierwszego zespołu Atalanty Bergamo. Patryk Olejnik, kapitan reprezentacji Polski U17, który bez kompleksów walczy o skład Lecha Poznań. Czy Dawid Bembnista, który kilkanaście dni temu podpisał kilkuletni kontrakt z występującym w Serie A Empoli FC. To tylko wybrani wychowankowie naszych akademii, którzy osiągają sukcesy w piłce nożnej na różnych szczeblach, od lokalnych do międzynarodowych. 

🎞15 lat wpływu na lokalną społeczność: Blisko 150 miast od 2009 roku poznało jakość, którą niosą ze sobą szkółki piłkarskie Football Academy. To ogromny wpływ na lokalną społeczność w tak wielu miastach, na który składa się zatrudnianie lokalnych trenerów i pracowników, współpracę z lokalnymi szkołami i klubami sportowymi oraz inicjatywy społeczne. 

🎞 15 lat wyzwań i sukcesów: Nie tylko nie boimy się wyzwań, ale wciąż sami stawiamy przed sobą kolejne! Jednym z nich było wprowadzenie pierwszego w świecie systemu grywalizacji w sieci szkółek piłkarskich, który okazał się wielkim sukcesem i wydatnie przyczynił się do zaangażowania naszych podopiecznych w procesy treningowe. Dziś, w czwartym sezonie tego przedsięwzięcia jest to dobrze funkcjonujący mechanizm, który skutecznie łączy ze sobą świat realny z wirtualnym. Więcej (kliknij). 

🎞 15 lat innowacji w szkoleniu: Własna sieć skautingowa, Kadry Regionalne Football Academy czy Kadra Polski FA w kilku rocznikach - to tylko niektóre innowacyjne projekty, które wpływają na rozwój zawodniczek i zawodników, ale także kadry trenerskiej. 

🎞 15 lat budowy marki: Pierwsza akademia piłkarska, która powstawała w 2009 roku w Opolu przekształciła się w największą sieć szkółek piłkarskich w Polsce i jednocześnie jedyną tego typu inicjatywę o takim zasięgu na świecie. Nie trzeba pisać nic więcej. 

🎞 15 lat wsparcia dla młodych talentów: Football Academy School of Excellence w Szczecinie (FASE), czyli nasza Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Szczecinie z autorskim programem szkolenia, która najpierw poszukuje, a później wspiera i rozwija największe piłkarskie talenty z sieci Football Academy, ale nie tylko. Więcej przeczytacie na stronie FASE. 

Czy przez te 15 lat udało nam się osiągnąć dużo czy mało? Oceńcie sami, ale musicie wiedzieć jedno. Najlepsze jest jeszcze przed nami. 

#15latFA

<< wstecz dalej >>

udostępnij