Terminy najważniejszych wydarzeń sportowych w 2024 roku

start / Aktualności

Terminy najważniejszych wydarzeń sportowych w 2024 roku

Sezon rozgrywkowy w Football Academy wchodzi w decydującą fazę! Przed nami etap makroregionalny Mistrzostw Polski Football Academy, który poprzedzi dwa najważniejsze sportowe wydarzenia w kalendarzu na 2024 rok - Turniej Kadr Regionalnych oraz Wielki Finał MPFA. W tym roku czekają nas pewne zmiany, które z pewnością przypadły Wam do gustu. Czas odkryć karty! 

Poznaj terminy i drużyny, które zagrają w etapie makroregionalnym MPFA (kliknij)

GRANDE WOJCIECH SZCZĘSNY 

Tytuł tego akapitu jest nieco zaskakujący, ale jak zapewne się domyślacie, odnosi się od do bohatera konkursu rzutów karnych w rozegranym dwa dni temu meczu barażowym o EURO 2024. Dlaczego piszemy o tym w artykule dotyczącym terminów naszych wydarzeń? Ponieważ uzależniliśmy datę rozegrania Wielkiego Finału Mistrzostw Polski Football Academy od awansu reprezentacji Polski do europejskiego czempionatu! Nasi piłkarze stanęli na wysokości zadania między innymi przez rewelacyjną postawę Wojciecha Szczęsnego, dlatego po raz pierwszy w historii finał naszych wieloetapowych rozgrywek odbędzie się w piątek i sobotę, a nie sobotę i niedzielę. 

Skąd ta decyzja? Już tłumaczymy! Nasz pierwotny plan zakładał, że finał wieloetapowych rozgrywek w Opolu odbędzie się 15-16 czerwca 2024 roku. Jednak 14 czerwca to dzień inauguracji EURO 2024, a po awansie drużyny trenera Michała Probierza do mistrzostw Europy wiemy, że reprezentacja Polski swój pierwszy mecz rozegra z Holandią... dokładnie 16 czerwca o godzinie 15:00, czyli dokładnie w momencie najważniejszych rozstrzygnięć w finale MPFA.

Czy wyobrażamy sobie sytuację, w której blisko 300 zawodników, którzy powalczą o trzy tytuły mistrza Polski, mogłyby nie obejrzeć meczu swoich ulubieńców? Oczywiście, że nie! Dlatego naturalnie dzień otwarcia turnieju w Niemczech będzie także dniem otwarcia finału Mistrzostw Polski Football Academy. 

PRZEMYŚLANA ŚCIEŻKA ROZWOJU 

Jeszcze przed finałem MPFA przyjdzie czas na niezwykle prestiżowy Turniej Kadr Regionalnych Football Academy, który w tym roku ponownie odbędzie się Jarocinie. Z bardzo dobrych źródeł wiemy, że trenerzy Kadr Regionalnych FA mają już przygotowane powołania, które wkrótce ukażą się wśród naszych aktualnościCałość rozgrywek MPFA oraz Turniej Kadr Regionalnych FA objęte są szerokim skautingiem, w który zaangażowani są trenerzy Kadr Regionalnych Football Academy i Kadr Polski Football Academy, skauci FASE oraz skauci Sportingu Clube de Portugal. 

Ustalona została już także data Obozu Kadr Polski Football Academy, na który powołania otrzymają najlepsze zawodniczki i najlepsi zawodnicy obserwowani przez wyżej wymieniony sztab na przestrzeni wielu miesięcy. To ekscytujące wydarzenie już pod koniec sierpnia w Łobudzicach. 

Zapisujcie te terminy w swoich notesach i powodzenia w walce o Wielki Finał Mistrzostw Polski Football Academy, która rozpocznie się już 6 kwietnia w Stalowej Woli

<< wstecz dalej >>

udostępnij