Po trenerskie inspiracje - staż trenerów FA w Akademii Lecha Poznań

start / Aktualności

Po trenerskie inspiracje - staż trenerów FA w Akademii Lecha Poznań

W dniach 10-13 czerwca 2024 roku, w renomowanej Akademii Lecha Poznań, odbył się wyjątkowy staż trenerski dla szkoleniowców z Football Academy. Akademia Lecha Poznań, znana z doskonałej organizacji i najwyższych standardów szkoleniowych, jest idealnym miejscem dla trenerów pragnących podnieść swoje umiejętności. Zajęcia odbywały się na nowoczesnym boisku sztucznym przy stadionie, co dodatkowo podkreślało profesjonalizm całego wydarzenia.

UCZESTNICY

Staż przyciągnął trenerów z różnych regionów Polski, reprezentujących oddziały Football Academy. Lista uczestników obejmowała trenerów z całej Polski - od Szubina, aż po Krosno. 

DOŚWIADCZENIA I WRAŻENIA 

Staż w Akademii Lecha Poznań to nie tylko możliwość obserwacji codziennej pracy trenerów i zawodników, ale także szansa na zdobycie praktycznych umiejętności i nowoczesnej wiedzy z zakresu przygotowania fizycznego oraz analizy treningowej.

Piotr Zajdel (FA Szubin) - Najbardziej imponujące było podejście i organizacja treningu. Spokój i cisza podczas zajęć oraz gry były wyjątkowe. Widziałem mecz, gdzie rodzice w spokoju obserwowali grę, a trenerzy dawali subtelne korekty bez krzyków. Było to niezwykle inspirujące, zwłaszcza podejście dzieci do zajęć - są świadome, dlaczego przychodzą na trening.

Grzegorz Maciejewski (FA Warszawa) - Staż był świetnie zorganizowany, choć mogłoby być więcej spotkań teoretycznych z przedstawicielami różnych działów, aby lepiej poznać akademię. Jednak same treningi i spotkania były bardzo wartościowe i dostarczyły wielu nowych informacji oraz zachowań, które z pewnością przełożymy na pracę w swoich zespołach. Taki staż to ogromna dawka motywacji do dalszej pracy w roli trenera.

PROGRAM STAŻU

Trenerzy mieli okazję uczestniczyć w intensywnym programie, który obejmował ⤵
➡ Szkolenie na etapie U9-U10, prowadzone przez Michała Koźmińskiego
➡ Obserwację zajęć treningowych grup U8, U9, U10, U11, U12, U13, U14
➡ Obserwację treningów bramkarzy U13-U14
➡ Obserwację meczu Lech Poznań U11 vs Unia Swarzędz U12

PODSUMOWANIE 

Staż w Akademii Lecha Poznań dostarczył uczestnikom nie tylko teoretycznej wiedzy, ale przede wszystkim praktycznych umiejętności i inspiracji do dalszej pracy trenerskiej. Dzięki obserwacji treningów różnych grup wiekowych oraz bezpośredniemu kontaktowi z trenerami Lecha Poznań, uczestnicy mogli wzbogacić swoje metody szkoleniowe i czerpać z najlepszych wzorców.

To wydarzenie z pewnością przyczyni się do podniesienia jakości treningów prowadzonych w Football Academy na terenie całej Polski. Dla każdego trenera, który chce podnieść swoje kwalifikacje, było to nieocenione doświadczenie.

<< wstecz dalej >>

udostępnij