Prowadzimy w Lidze Narodów! Rekordowe zwycięstwo Wisły Kraków

start / Aktualności / Prasówka FA

Październikowe zgrupowanie Reprezentacji Polski zakończyło się efektownym zwycięstwem 3:0 nad Bośnią i Hercegowiną, a w miniony weekend na pełnych obrotach do gry powróciły najlepsze ligi europejskie. Zapraszamy na cotygodniową prasówkę Football Academy!

Liga Narodów. Show Polaków. Pewna wygrana z Bośnią i Hercegowiną
Taką reprezentację: grającą z zębem, atakującą, dynamiczną - chcielibyśmy oglądać zawsze. Polacy wygrali z Bośnią i Hercegowiną 3:0 i zostali liderem grupy w Lidze Narodów.

Agresja, doskok, mocna psycha. Kulisy meczu Polska - Bośnia i Hercegowina (3:0)

źródło: Łączy nas piłka

Liga narodów. Włochy zremisowały z Holandią. Liderem grupy Polacy
Włochy zremisowały z Holandią 1:1 w meczu czwartej serii Ligi Narodów. Wynik ten sprawił, że podopieczni Roberto Manciniego spadli z pierwszego miejsca i oddali je Polakom. Również Oranje pogorszyli swoją pozycję.

Derby Merseyside na remis! Gole, VAR, kartki i latający Dominic na Goodison Park
Świetny mecz zaserwowali nam piłkarze Evertonu i Liverpoolu na otwarcie 5. kolejki Premier League. W 237. derbach Merseyside było wszystko, czego można chcieć od starcia tego kalibru. W sobotnie popołudnie obejrzeliśmy 4 gole, a końcówka dostarczyła wiele emocji. Wydawało się, że mistrzowie Anglii wywiozą z Goodison Park pełną pulę, ale VAR pozbawił ich zwycięskiego trafienia.

(Photo by Robbie Jay Barratt - AMA/Getty Images)

Serie A: Napoli zagrał koncertowo. Atalanta straciła cztery gole w 20 minut
W pojedynku tych drużyn po prostu musiały paść gole. Znacznie skuteczniejsze było SSC Napoli niż Atalanta BC, a efektowne zwycięstwo 4:1 zapewniło sobie już w pierwszej połowie. Piotr Zieliński był poza kadrą Azzurrich.

Sześć Bramek i remis Chelsea z Southampton. Jan Bednarek nie powstrzymał Timo Wernera
Piłkarze Chelsea byli blisko zwycięstwa nad zespołem Jana Bednarka w meczu 5. kolejki Premier League. Goście na Stamford Bridge walczyli jednak do końca, dzięki czemu zdołali wywieźć z Londynu jeden punkt. Polak nie zaliczy tego występu do udanych. Zadbał o to Timo Werner.

(Photo by Ben Stansall/PA Images via Getty Images)

Serie A: AS Roma postrzelała Benevento Calcio. Kamil Glik i spółka bezradni w obronie
Benevento Calcio strzeliło dwa gole na Stadio Olimpico, mimo to beniaminek nie przeżył przyjemnego wieczoru. Obrona z Kamilem Glikiem w szeregach została wielokrotnie rozmontowana przez AS Romę, która odniosła zwycięstwo 5:2.

Cud gospodarczy Atalanty, czyli jak zarabiać miliony na niepotrzebnych graczach
Dwaj najdrożej sprzedani piłkarze w historii klubu z Bergamo, rozegrali dla niego łącznie dziesięć meczów. Do Manchesteru United przejdzie niebawem chłopak, który pokazał się tam przez 24 minuty. Atalanta Bergamo zarabia kokosy na graczach, których jej kibice nie widzieli na oczy.

(Photo by Alessandro Sabattini/Getty Images)

PKO Ekstraklasa. Górnik - Raków. Hit nie rozczarował. Raków skorzystał z prezentów zabrzan
Raków Częstochowa potwierdził swoją wysoką formę. Lider PKO Ekstraklasy bez większych problemów pokonał Górnika Zabrze 3:1. W triumfie częstochowianom pomogły proste błędy zabrzańskiej defensywy.

Rekordowe zwycięstwo Wisły Kraków. Beniaminek jeszcze nigdy tak wysoko nie przegrał
Trzy gole do przerwy, trzy po przerwie. I pewne zwycięstwo. Pierwsze w tym sezonie Wisły Kraków, która w niedzielę rozbiła Stal Mielec (6:0) i wyrównała ligowy rekord, bo w przeszłości nie wygrała na wyjeździe wyżej niż różnicą sześciu goli.