Polski mecz w LM, zaległe spotkania w Ekstraklasie

start / Aktualności / Prasówka FA

Terminarz piłkarskich rozgrywek jest tej jesieni wypchany do granic możliwości. Najlepsze ligi europejskie rozgrywają swoje kolejki właściwie codziennie, a ponadto co tydzień możemy pasjonować się rozgrywkami w ramach Ligi Mistrzów czy Ligi Europy. W minionym tygodniu byliśmy świadkami "polskiego meczu" w LM, a o pierwsze punkty w Europie walczył Lech Poznań.

Liga Mistrzów. Bayern Monachium wygrał z Lokomotiwem Moskwa. Krychowiak bliski gola, Lewandowski niewidoczny
Bayern Monachium pokonał Lokomotiw Moskwa 2:1 w Lidze Mistrzów. Mecz ożywił się po upadku Roberta Lewandowskiego. Grzegorz Krychowiak w końcówce już widział piłkę w bramce.

Porażka Lecha Poznań z Rangers FC. Znacznie słabsza gra Kolejorza po przerwie
Lech Poznań przegrał na wyjeździe z Rangers FC 0:1. Zdecydowała druga połowa, znacznie słabsza w wykonaniu polskiego zespołu w porównaniu do pierwszych 45 minut.

(Photo by Robert Perry - Pool/Getty Images)

Liga Mistrzów. Juventus - Barcelona. Trzy nieuznane bramki Moraty, triumf Barcy
Barcelona wygrała z Juventusem 2:0 w Turynie. Polski bramkarz, Wojciech Szczęsny, nie miał nic do powiedzenia przy bramkach Ousmane Dembele oraz Leo Messiego.

Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok 3:0. Koncertowa gra Portowców
Pogoń Szczecin w efektowny sposób pokonała u siebie Jagiellonię Białystok 3:0 w zaległym meczu PKO Ekstraklasy. Rozmiary wygranej mogą lekko zaskakiwać, bo we wcześniejszych sześciu spotkaniach Portowcy zdobyli tylko sześć goli.

Zdany test Lechii, druga wygrana biało-zielonych na wyjeździe
Do tej pory Biało-Zieloni wygrywali jedynie z beniaminkami. Zwycięstwo z Wisłą było drugim odniesionym w tym sezonie na wyjeździe.

Nauka zachodniej piłki. Dlaczego Krzysztofa Piątka może uratować tylko spokój
Polski napastnik znów pojawił się na boisku tylko na ostatnich kilka minut. Znów przeciwstawia się go lepiej grającym konkurentom. I znów szuka mu się w mediach nowego klubu. A przecież ta sytuacja daje mu szansę, jakiej dotąd na Zachodzie nie miał: wreszcie ktoś pracuje nad jego rozwojem.

(Photo by Jan-Philipp Burmann/City-Press via Getty Images)

Sassuolo wiceliderem Serie A. Mimo dużego osłabienia ograło Napoli
W szóstej kolejce Serie A US Sassuolo pokonało na wyjeździe SSC Napoli 2:0. Wracający po chorobie Piotr Zieliński wszedł na boisko w 78. minucie, ale niczym się nie wyróżnił.

Premier League. Arsenal zaszachował Manchester United. Pierre-Emerick Aubameyang zapewnił zwycięstwo
Arsenal wygrał z Manchesterem United 1:0 (0:0) w hicie 7. kolejki Premier League. Piłkarze Mikela Artety przeważali niemal przez całe spotkanie, co udokumentowali w drugiej połowie. Jedyną bramkę w meczu zdobył Pierre-Emerick Aubameyang.