Debiut wychowanka FA w Fortuna 1 Lidze, Poznań jest niebiesko-biały

start / Aktualności / Prasówka FA

Ostatni tydzień lutego to wiele niezwykłych wydarzeń na europejskich boiskach, jednak dla nas najważniejszym z nich było to, co wydarzyło się w Fortuna 1 Lidze - Michał Surzyn, wychowanek FA Opole z rocznika 2003 zadebiutował w barwach Odry Opole! Wyróżnimy też piłkarzy Slavii Praga, którzy w 1/16 finału Ligi Europy wyeliminowali faworyzowany Leicester City! Oby wyczyny drużyny ze stolicy Czech zainspirowały kluby z Ekstraklasy.

Lewandowski strzela, a Bayern demoluje Lazio! Mistrz Niemiec jedną nogą w ćwierćfinale
Bayern Monachium już w pierwszym starciu, a właściwie już w pierwszej połowie, rozstrzygnął losy dwumeczu z Lazio i zrobił olbrzymi krok w kierunku awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. W Rzymie wygrał aż 4:1.

Premier League. Leeds - Southampton 3-0. Klich lepszy od Bednarka w "polskim" meczu
W ramach 26. kolejki Premier League doszło do starcia Polaków. Dwunasty w tabeli zespół Mateusza Klicha, Leeds United, podejmował czternastą w stawce ekipę Jana Bednarka, Southampton. Mecz zakończył się zwycięstwem tego pierwszego 3-0, a gole dla gospodarzy strzelili Patrick Bamford, Stuart Dallas i Raphinha.

(Photo by Gareth Copley/Getty Images)

Ograniczenie na własne życzenie. Mecze o największą stawkę będą kosztowały Manchester United
To właśnie takie spotkania powodują, że Manchester United z biegiem sezonu coraz mocniej oddala się od walki o mistrzostwo Anglii i trudno nie ulec wrażeniu, że robi to na własne życzenie. Remis 0:0 w ważnych meczach przylgnął do ekipy Ole Gunnara Solskjaera na dobre, co potwierdziło niedzielne starcie z Chelsea.

Liga Europy: Arsenal - Benfica 3:2. Kanonierzy urwali się ze stryczka
Arsenal gra dalej w Lidze Europy. Kanonierzy mieli w Pireusie duże problemy z Benfiką, ale zdołali wygrać 3:2 i awansowali do kolejnej fazy dzięki golowi strzelonemu w końcówce.

(Photo by Milos Bicanski/Getty Images)

Slavia Praga w euforii po wyeliminowaniu Leicester City. "To jest, k***a, sen!"
Slavia Praga wyeliminowała Leicester City z Ligi Europy. - To sportowy cud - mówił po meczu trener Jindrich Trpisovsky.

PKO Ekstraklasa: derby Poznania dla Lecha! Zdecydował gol w 94. minucie
Derby Poznania znów dla Lecha! Długo zanosiło się na pierwsze od 1995 roku zwycięstwo Warty, ale to Kolejorz odwrócił losy meczu na samym jego finiszu. Gola na wagę zwycięstwa zdobył w 94. minucie!

(Photo by Foto Olimpik/NurPhoto via Getty Images)

PKO Ekstraklasa. Dwa oblicza Legii Warszawa w meczu z Górnikiem Zabrze. Zdecydował gol rezerwowego
W 1. połowie meczu w Zabrzu z Górnikiem gra Legii mogła się podobać. Do przerwy był jednak remis 1:1. Po zmianie stron lepiej prezentowali się gospodarze, lecz bramkę zdobyli mistrzowie Polski i wygrali 2:1.

Fortuna 1 Liga. Rycerze czekali na wiosnę. ŁKS wygrał po ponad kwartale
Kibice Łódzkiego Klubu Sportowego mogli wykrzyczeć: "nareszcie!". Piłkarze trenera Wojciecha Stawowego odnieśli pierwsze zwycięstwo od 14 listopada. Pokonali u siebie Odrę Opole 2:1 w 18. kolejce Fortuna I Ligi.

"W 82 minucie meczu Fortuna 1 Liga debiutuje w pierwszym zespole OKS Odra Opole S.A. zawodnik naszej Akademii Michał Surzyn. 🔵🔴 Michał do naszej Akademii trafił z Football Academy, której jest wychowankiem."