RELACJA: IV Finał Mistrzostw Polski FA

start / Aktualności / Mistrzostwa Polski FA

Football Academy Szczecin MISTRZEM POLSKI w sezonie 2016/17!

Blisko 200 zawodników z 16 najlepszych zespołów w kraju wzięło udział w IV Finale Mistrzostw Polski Football Academy.

Do Opola na nasze doroczne piłkarskie święto przyjechały drużyny reprezentujące aż 11 różnych ośrodków Football Academy z siedmiu województw.

W finale centralnym w obu kategoriach wiekowych tegorocznej edycji naszych wewnętrznych rozgrywek zwyciężyło Football Academy Szczecin.

Łącznie w 56 meczach turnieju finałowego zdobyto aż 164 bramki (podtrzymano zatem średnią blisko trzech goli na mecz), a wszystkim spotkaniom w wiodącej kategorii wiekowej do lat 10 przyglądali się trenerzy Reprezentacji Polski Football Academy w roczniku 2007.

IV Finał Mistrzostw Polski Football Academy był zwieńczeniem całosezonowej rywalizacji pomiędzy naszymi ośrodkami, w której w tej edycji uczestniczyły aż 74 drużyny z całego kraju.

Wszystkie mecze turnieju finałowego po raz pierwszy rozegrano naszą najnowszą markowaną piłką - FA Ball.

WYNIKI MECZÓW:

KATEGORIA DO LAT 10:

Aż 19 zdobytych i tylko trzy stracone bramki (różnica: +16) - z takim bilansem zakończył finałowe zmagania Mistrz Polski Football Academy w roczniku 2007 w sezonie 2016/17.

Za Football Academy Szczecin na podium uplasowały się: na drugim miejscu, po raz drugi z rzędu w tym roczniku - Football Academy Piaseczno, a na miejscu trzecim ubiegłoroczny triumfator - Football Academy Leszno.

Kolejne pozycje zajęły m.in.: zespoły, które rywalizowały już w finale naszych Mistrzostw Polski w roczniku 2007 przed rokiem (Bielsko-Biała, LPFA Rzeszów, Piła), a także absolutny debiutant tegorocznego finału - Football Academy Brzesko.

Zawodnik Football Academy Dąbrowa Tarnowska, Hubert Włodek, zdobył 500. bramkę w historii finałów naszych rozgrywek, za co został nagrodzony piłką FA Ball.

Po zakończeniu turnieju finałowego najlepsi zawodnicy w roczniku 2007, wybrani przez trenerów Reprezentacji Polski Football Academy, rozegrali pomiędzy sobą mecz "All Star".

Na podstawie własnych obserwacji to właśnie trenerzy Kadry Polski FA przyznali również wyróżnienia indywidualne dla najlepszych zawodników w tej kategorii wiekowej:

Najlepszy zawodnik: Jakub Korzeniewski (Szczecin)

Najlepszy bramkarz: Igor Wasilewski (Szczecin)

Najlepszy strzelec: Kamil Józefowski (Bielsko-Biała), Rafał Kapuściński (Szczecin)

KATEGORIA DO LAT 9:

Football Academy Szczecin zdecydowanie zwyciężyło w pierwszym turnieju finałowym Mistrzostw Polski Football Academy w roczniku 2008.

Drugie miejsce zajął drugi z debiutantów finałów naszych rozgrywek - Football Academy Lubaczów.

Podium uzupełnił zespół Football Academy Piła.

Kolejne pozycje zajęły kolejno drużyny z Leszna, Dąbrowy Tarnowskiej, Piaseczna, Opola (gospodarz turnieju) oraz Płońska.

Wyróżnienia indywidualne w tej kategorii wiekowej zostały przyznane następującym graczom:

Najlepszy zawodnik: Emanuel Wiśniowski (Piła)

Najlepszy bramkarz: Jan Kopciuch (Lubaczów)

Najlepszy strzelec: Jakub Koziński (Szczecin)

RELACJA:

Ominęła Cię nasza relacja z IV Finału Mistrzostw Polski Football Academy?

Zajrzyj na nasz kanał Football Academy Channel na YouTubie, by obejrzeć wybrane mecze oraz ceremonię zakończenia turnieju.

Wszystkie zdjęcia oraz wejścia na żywo zobaczysz na naszym fanpage'u na Facebooku.

<<< GALERIA ZDJĘĆ >>>

<<< GALERIA FINALISTÓW MISTRZOSTW POLSKI FOOTBALL ACADEMY >>>

PARTNERZY:

Partnerami oraz fundatorami nagród IV Finału Mistrzostw Polski Football Academy byli "Asystent Trenera", wydawnictwo Sine Qua Non (SQN), wydawnictwo Egmont, VitaSport oraz EA Sports.

Ceremonia otwarcia turnieju finałowego odbyła się w sobotę w Hotelu Mercure w Opolu.