Ile kosztują treningi piłki nożnej dla dzieci?

start / Aktualności

Ile kosztują treningi piłki nożnej dla dzieci?

Cena treningów piłki nożnej dla dzieci w akademiach piłkarskich w Polsce uzależniona jest od wielu czynników. Nie inaczej jest w sieci Football Academy, gdzie miesięczne koszty przynależności do szkółki piłkarskiej wahają się od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. 

CO SKŁADA SIĘ NA OPŁATĘ ZA UDZIAŁ W TRENINGACH PIŁKI NOŻNEJ W SZKÓŁCE PIŁKARSKIEJ? 

Miesięczna opłata za trening piłki nożnej dla dzieci uzależniona jest przede wszystkim od lokalizacji. Ten czynnik w głównej mierze decyduje o kwocie, którą przyjdzie nam zapłacić za udział w zajęciach. Dzieje się tak dlatego, że koszty organizacji zajęć w akademii piłkarskiej w Warszawie i w Opolu diametralnie się od siebie różnią. Sama kwota, którą szkółki płacą za wynajem boiska, potrafią różnić się od siebie kilkukrotnie. Oczywiście cena miesięcznego abonamentu różni się od siebie również ze względu na chociażby ilość treningów, czy liczbę trenerów uczestniczących w ćwiczeniach. 

Na opłatę miesięczną w Football Academy składają się nie tylko zajęcia piłki nożnej dla dzieci. Jedna, stała składka obejmuje także ubezpieczenie PZU SPORT, gadżety powitalne czy udział w różnego rodzaju turniejach i imprezach okolicznościowych. 

Skontaktuj się z managerem oddziału, by poznać cenę w konkretnej lokalizacji Football Academy (kliknij).

DLACZEGO WARTO PRZEKONAĆ DZIECKO DO UDZIAŁU W TRENINGACH? 

Pytanie celowo zadaliśmy w sposób bardzo ogólny. Każde zajęcia ruchowe i każde ćwiczenia dla dzieci są dobre dla młodego organizmu. Sama aktywność fizyczna u dzieci niesie za sobą bardzo długą listę korzyści. Sport uprawiany już od najmłodszych lat, rzutuje na zdrowie i wpływa na prawidłowe nawyki i wzorce ruchowe najmłodszych pokoleń. Ruch właściwie w każdym wieku poprawia naszą odporność i zapobiega wielu chorobom. U najmłodszych sportowców sport poprawia zdolności uczenia się nowych rzeczy, a dodatkowo uczy dzieci właściwych wartości. 

SZKÓŁKA PIŁKARSKA TO NIE TYLKO ĆWICZENIA

Przynależność do szkółki piłkarskiej daje dużo więcej niż wiedzę jak trenować piłkę nożną. Dziesiątki lub setki tysięcy młodych piłkarzy w akademiach piłkarskich zyskują na co dzień zdecydowanie więcej korzyści. Sporty drużynowe tj. piłka nożna, koszykówka czy siatkówka uczą wielu wspaniałych wartości. Zdobywana od najmłodszych lat umiejętność pracy w grupie stanowi wspaniały fundament dla przyszłych lat spędzonych w szkole. Wielu znanych sportowców wywodzących się ze sportów zespołowych zwraca również uwagę na wartość tej cechy w dorosłym życiu i pracy. Trenowanie piłki nożnej uczy młodych piłkarzy zdrowej rywalizacji oraz kształtuje umiejętność radzenia sobie z pierwszymi porażkami. 

Sprawdź dlaczego dzieci powinny uprawiać sport (kliknij).

KIEDY DZIECKO POWINNO ZACZĄĆ TRENOWAĆ PIŁKĘ NOŻNĄ? 

Każdy moment jest dobry, żeby zacząć! I z całą pewnością też nigdy nie jest za późno, by zacząć trenować piłkę nożną. Jednak po użyciu tych dwóch truizmów od razu nadszedł trzeci — im szybciej tym lepiej! Jeśli myślimy o tym, by przygoda naszego dziecka z piłką przerodziła się w przyszłości w zawód, warto rozpocząć treningi jak najszybciej. I to nie daje nam gwarancji na sukces, jednak dla młodych piłkarzy czas ma decydujące znaczenie. Im go więcej tym więcej korzyści z odbytych treningów. 

W Football Academy stworzyliśmy projekt, który ma na celu zapoznać najmłodszych ze sportem. Football Baby to program zajęć ogólnorozwojowych dla dzieci w wieku 2 i 3 lat, które odbywają się przy aktywnym udziale rodzica! Tak skonstruowany scenariusz zajęć pozwala na powolne przyzwyczajenie się dziecka do treningów. Dzięki takiemu rozwiązaniu przejście do samodzielnego treningu w szkółce piłkarskiej Football Academy staje się zdecydowanie łatwiejsze. 

JAKIE KORZYŚCI PŁYNĄ Z DOŁĄCZENIA DO SZKÓŁKI PIŁKARSKIEJ DLA DZIECI? 

Część korzyści płynących z przynależności do akademii piłkarskiej znajduje się już w tekście powyżej. Jednak warto w tym miejscu wymienić też te podstawowe. Jedną z głównych zalet namówienia dziecka do treningów w szkółce piłkarskiej Football Academy jest masa nowych koleżanek i kolegów. Poznawanie nowych osób o przeróżnych charakterach i nauka obcowania z nimi, świetnie rozwija empatię oraz otwartość na nowe znajomości. Wykwalifikowana kadra trenerska, która jest gwarantem wysokiej jakości treningu, sprawia, że młode organizmy rozwijają się nie tylko w kierunku piłkarskim, a wyraźnie wzrasta poziom ich rozwoju ogólnego. Być może ćwiczenie całego organizmu od najmłodszych lat, okaże się świetnym fundamentem pod wspaniałą przygodę w innej dyscyplinie sportowej.

JAK ZAPISAĆ SIĘ DO SZKÓŁKI PIŁKARSKIEJ DLA DZIECI?

Proces zapisania się do jednej z ponad stu akademii piłkarskich FA w Polsce jest bardzo prosty. W całości prezentujemy go na grafice poniżej. 

Zapisanie się poprzez poniższy formularz skutkuje możliwością odbycia dwóch darmowych treningów w wybranej przez siebie szkółce. Dodatkowo taki zapis sprawia, że dziecko podlega ubezpieczeniu już od pierwszych zajęć. Podczas pierwszych treningów młoda piłkarka lub piłkarz poznają ćwiczenia oraz zobaczą jak trenować w szkółce piłkarskiej dla dzieci. Dopiero po tym czasie następuje moment, w którym decydujecie się zostać na dłużej lub poszukać aktywności w innej dyscyplinie. Z doświadczenia wiemy, że z pewnością z nami zostaniecie. 

DLA NAJBARDZIEJ WYMAGAJĄCYCH — PROGRAM TRENINGÓW INDYWIDUALNYCH DLA DZIECI  FA SOLE

W Football staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających rodziców. Podczas rozważań na temat tego, jak trenować jeszcze wydajniej i jakie rozwiązania treningowe będą najlepsze dla młodych organizmów, stworzyliśmy program treningu indywidualnego.

FA Sole to autorski program treningów indywidualnych (1x1 z trenerem) i zindywidualizowanych (2-6 + trener). Po wielu analizach dostosowaliśmy go do potrzeb zawodników, którzy potrzebują idealnych warunków do dalszego rozwoju. Zajęcia w ramach treningów indywidualnych lub zindywidualizowanych FA Sole prowadzone są przez przeszkoloną kadrę trenerską. 

Treningi w ramach FA Sole odbywają się wyłącznie w wybranych ośrodkach Football Academy. 

<< wstecz dalej >>

udostępnij