Giganci wrócili, jakby żadnej przerwy nie było

start / Aktualności

Koniec rundy zasadniczej w PKO Ekstraklasie! Legia na pole position przed rundą finałową. Powróciła również piłka nożna na hiszpańskich boiskach, a w Niemczech poznaliśmy finalistów Pucharu! Zebraliśmy dla Was najważniejsze wydarzenia i najciekawsze teksty ubiegłego tygodnia.

EURO 2020 jako pobudzenie uśpionej turystyki. Prof. Paweł Kubicki o tym, po co miasto organizacja wielkich imprez sportowych
Dlaczego igrzyska olimpijskie okazały się dla Barcelony przedawkowaniem lekarstwa? Jak Londyn wykorzystał wielkie wydarzenie sportowe, by ożywić gorsze dzielnice? Dlaczego coraz mniej jest chętnych na organizowanie wielkich imprez i co przełożenie Euro 2020 z powodu pandemii oznacza dla miast-gospodarzy? Paweł Kubicki, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, socjolog i badacz miast, w dniu niedoszłego startu mistrzostw Europy, opowiada o tym, jak międzynarodowe turnieje zmieniają miasta.

Lech Poznań zdemolował Pogoń Szczecin. Piękny gol młodzieżowca, którego domagali się kibice
Lech Poznań nie dał żadnych szans Pogoni Szczecin w 29. kolejce ekstraklasy. Gospodarze rozgromili rywali 4:0 po golach Jakuba Modera, Christiana Gytkjaera, Daniego Ramireza i Jakuba Kamińskiego, dzięki czemu awansowali na trzecie miejsce w tabeli.

Strata gola w pierwszej minucie nie załamała Legii. Lider wysoko ograł Arkę Gdynia
W stolicy plus dziesięć. Nie chodzi o temperaturę liczoną w stopniach Celsjusza, ale o tyle punktów zespół trenera Aleksandara Vukovicia ma więcej od broniącej tytułu drużyny z Gliwic. Do końca zostało osiem kolejek, Legia buduje przewagę w tabeli – jako jedyna wygrała wszystkie trzy ligowe spotkania po przerwie spowodowanej pandemią. I mknie po mistrzostwo.

Rafał Policht jest prawdziwą ikoną Okocimskiego Brzesko. Miał nawet propozycję od trenera Adama Nawałki
Rafał Policht jest prawdziwą ikoną brzeskiego futbolu. W przeszłości znakomity zawodnik i trener „Piwoszy”, obecnie szkoleniowiec Jadowniczanki oraz trener szkółki piłkarskiej Football Academy Brzesko. W tym roku mija 30 lat od jego debiutu w drużynie seniorów Okocimskiego.

Zwroty akcji przy Reymonta, Wisła wygrała z Rakowem. Cztery gole w drugiej połowie
W 29. kolejce PKO Ekstraklasy Wisła Kraków rzutem na taśmę wygrała z Rakowem Częstochowa 3:2. Mecz był pełen zwrotów akcji, szczególnie w drugiej połowie, w której padły aż cztery gole.

Bayern Monachium - Eintracht Frankfurt. Niemieckie media: Lewandowski uratował finał. Razem z Perisiciem i... Bibi
Bayern Monachium pokonał Eintracht Frankfurt 2:1 w półfinale Pucharu Niemiec. Gola na wagę awansu strzelił Robert Lewandowski, którego występ został doceniony przez tamtejsze media. Dziennikarze piszą także o sędzi VAR Bibianie Steinhaus.

La Liga wróciła. Sevilla - Real Betis. Dwa gole w restarcie sezonu. Derby dla gospodarzy
Restart sezonu w La Liga stał się faktem. W czwartkowych derbach Sewilli padły dwa gole. Lepsi okazali się gospodarze, piłkarze Sevilli FC, którzy 2:0 pokonali Real Betis.

W Hiszpanii prężenie muskułów. Giganci wrócili, jakby żadnej przerwy nie było
Zaczęła się zabawa i ostatnia prosta w walce o mistrzostwo Hiszpanii. Barcelona i Real Madryt wróciły, gwarantując świetne wrażenia i przekonujące zwycięstwa. Na dziś to jednak Katalończycy zaoferowali nieco więcej na początku tego maratonu, w którym każde spotkanie może kosztować tytuł.

Premier League jako letni turniej. Część pierwsza - walka o puchary. Jaka będzie kolejność w ścisku?
Przed wznowieniem Premier League analizujemy sytuację ekip w dwóch newralgicznych punktach – w okolicach pucharów oraz strefy spadkowej. Na pierwszy ogień walka o TOP 4 oraz TOP 6.

Deja vu w ekstraklasie. Rok temu było tak samo. A w kwestii króla strzelców wszystko jasne.
Niespodziewana porażka Legii Warszawa wobec zwycięstwa Piasta Gliwice zaostrzyła walkę o mistrzostwo Polski - rok temu po 30. kolejce gliwiczanie też mieli 7 punktów straty. Za to kwestia tytułu króla strzelców wydaje się rozstrzygnięta. To najważniejsze wnioski po ostatniej kolejce sezonu zasadniczego ekstraklasy.