"Football Academy Legnica Training Centre" in progress - TRIP PO SIECI

start / Aktualności

"Football Academy Legnica Training Centre" in progress - TRIP PO SIECI

Tytułowy "Trip po sieci" to nowa inicjatywa centrali Football Academy, w ramach której pracownicy opolskiego biura odwiedzają Oddziały FA w całym kraju. Pierwsza wizyta już za nami, a na "pierwszy ogień" wybrany został względnie nowy, bo otwarty w 2019 roku ośrodek w Chełmnie, którego Managerem jest Wojciech Janicki. Tym razem Krzysztof Łoś, dyrektor ds. rozwoju sieci Football Academy odwiedził jeden z najstarszych i najprężniej działających ośrodków - Football Academy Legnica.

Wizyta w środkowej części województwa dolnośląskiego była nieprzypadkowa i związana zarówno z obchodami 10-lecia funkcjonowania ośrodka, jak i powstaniem bazy treningowej "Football Academy Legnica Training Centre". Podczas czerwcowych odwiedzin Manager oddziału FA Legnica Piotr Radomski, zaprezentował pełnowymiarowe boisko, które w niedalekiej przyszłości ma przerodzić się w kompletną bazę treningową oraz turniejową. "Boisko na którym się znajdujemy, stało się tej wiosny własnością FA Legnica i jest dużym krokiem w kierunku usamodzielnienia się akademii piłkarskiej, którą rozwijam w tym mieście od przeszło 10 lat. Znajdujemy się nieopodal Hotelu Arkadia w Legnicy i jak sami widzicie ten teren ma potencjał na bazę treningową z prawdziwego zdarzenia" - powiedział Piotr Radomski.

Jednak odwiedziny z serii "Trip po sieci" to nie tylko formalne spotkania, a również część mniej oficjalna. Tak więc obaj Panowie po serii treningów na płycie nowego boiska w Legnicy udali się na wspólny posiłek, który w towarzystwie transmisji jednego z meczów EURO 2020 przerodził się w wartościową dyskusję na temat powiększenia sieci ośrodków Piotra, na terenie województwa dolnośląskiego. "Z uwagi na to, że z Piotrem znamy się już od kilkunastu lat, rozmowy były bardzo konkretne i intensywne. Oczywiście głównym tematem, który poruszyliśmy podczas spotkania było codzienne funkcjonowanie oddziału FA Legnica, jednak nie zabrakło również debaty na temat planów Piotra dotyczących ekspansji jego mini sieci na sąsiednie miejscowości, w którą bardzo wierzę." - powiedział dyrektor ds. rozwoju sieci FA Krzysztof Łoś. 

Obaj Panowie zgodnie orzekli, że rozmowy były bardzo owocne i mają nadzieję, że w niedalekiej przyszłości znajdą one swoje odzwierciedlenie we wspólnych działaniach i rozwoju Football Academy w regionie. "Uważam wizytę Krzysztofa za bardzo udaną, i bardzo się cieszę, że mogliśmy się spotkać osobiście i wspólnie dyskutować. Ostatni czas przyniósł wiele zmian, na których ucierpieliśmy wszyscy. Obostrzenia uniemożliwiły w zeszłym roku organizację Konwentu Football Academy, na którym z pewnością poruszylibyśmy część tych tematów, dlatego tym bardziej cieszę się z odwiedzin" - kontynuował Manager z Legnicy.

Na tę chwilę FA Legnica to ponad 160 podopiecznych, chociaż w szczytowym momencie była to liczba bliska 250. "Widzę jednak ponowną tendencję wzrostową i duże zainteresowanie zajęciami piłki nożnej. Z nadzieją spoglądam w przyszłość, ponieważ ponownie co raz więcej rodziców zapisuje swoje dzieci do akademii piłkarskich. Wierzę, że już wkrótce wrócimy do stanu rzeczy sprzed pandemii, co pozwoli nam obrać kierunek na dalszy rozwój." - zakończył Piotr. 

Tymczasem, składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji 10-lecia istnienia ośrodka Football Academy Legnica! Oczywiście życzymy, by plany rozbudowy "FA Legnica Training Center" ziściły się w mgnieniu oka, a kolejne lokalizacje rosły jak grzyby po deszczu. 

<< wstecz dalej >>

udostępnij