Cracovia z PP po raz pierwszy w historii. Epizod FA w finale

start / Aktualności

Trzech Polaków z awansem do Premier League, Wojciech Szczęsny z trzecim z rzędu Scudetto i pierwszy w historii Puchar Polski dla Pasów! Zapraszamy na prasówkę Football Academy.

Cracovia Kraków z Pucharem Polski. Szalony mecz w Lublinie
Cracovia pokonała po dogrywce Lechię Gdańsk w finale Totolotek Pucharu Polski! Krakowianie dwukrotnie wracali do gry, po tym jak Lechia wychodziła na prowadzenie. Od 80. minuty grali jednak w liczebnej przewadze, którą wykorzystali w 117. minucie gry. Bramkę na wagę pucharu strzelił właśnie wtedy Mateusz Wdowiak!

Paulina Baranowska, żona trenera Football Academy Chełmno była asystentką finału Pucharu Polski! Paulina została wyznaczona jako sędzia asystentka finałowego spotkania Totolotek Pucharu Polski pomiędzy Cracovią Kraków, a Lechią Gdańsk. Zapisała się tym samym w historii polskiej piłki jako pierwsza kobieta nominowana na mecz o tak wysokiej randze w rozgrywkach męskich.

Cracovia z Pucharem Polski
(Photo by Foto Olimpik/NurPhoto via Getty Images)

Premier League. Liverpool - Chelsea: kanonada na Anfield. Fajerwerki na boisku i poza nim
To było szalone pożegnanie Premier League na Anfield. W ostatnim domowym meczu sezonu Liverpool pokonał Chelsea 5:3. Było to spotkanie zamykające 37. kolejkę ligi angielskiej.

Był Klich, czas na Grosickiego. Kolejny Polak w Premier League
West Bromwich Albion wywalczył drugie miejsce w Championship, zaplecza angielskiej Premier League. To sprawia, że ekipa Kamila Grosickiego wywalczyła bezpośredni awans do elity. WBA zremisował w środę z QPR 2:2. "Grosik" zagrał ostatnie 10 minut.

Kamil Grosicki z awansem do PL
(Photo by Adam Fradgley - AMA/West Bromwich Albion FC via Getty Images)

Koniec Premier League! Wiadomo, kto zagra w Lidze Mistrzów, a kto spada!
W niedzielę rozegrana została ostatnia, 38. kolejka ligi angielskiej, w której doszło do ostatecznych rozstrzygnięć w kwestii awansu do europejskich pucharów oraz utrzymania w Premier League.

PSG z Pucharem Francji. Zdecydowała bramka Neymara. Obolały Mbappe zszedł w pierwszej połowie
PSG zdobyło 13. w historii Puchar Francji. Po 137 dniach we Francji rozegrano wreszcie oficjalny mecz. Jedyną bramkę w finale z Saint-Etienne zdobył Neymar.

Faul z Mbappe
(Photo by Jean Catuffe/Getty Images)

Hiszpańskie klimaty i dyskusja o gwiazdach Ekstraklasy. Najciekawsze teksty tygodnia
Wiemy dobrze, że sezon urlopowy i piękna pogoda za oknem nie trzymają naszych czytelników specjalnie przy komputerach i ekranach telefonów. Top tygodnia to więc okazja dla tych, którzy coś przegapili, by nadrobić zaległości.

Serie A: Juventus został Mistrzem Włoch! Cristiano Ronaldo zranił Sampdorię, Wojciech Szczęsny z czystym kontem
Druga piłka mistrzowska wykorzystana. Juventus FC ponownie jest najlepszym klubem we Włoszech. W wygranym 2:0 meczu z UC Sampdorią czyste konto zachował Wojciech Szczęsny. W pokonanym zespole zagrał Karol Linetty.