Mistrzostwa Polski FOOTBALL ACADEMY

 

Jako największa sieć szkółek piłkarskich w naszym kraju, jesienią 2013 roku uruchomiliśmy cykl turniejów o Mistrzostwo Polski Football Academy (MPFA). 

Celem MPFA jest podniesienie umiejętności techniczno-taktycznych zawodników poprzez udział w zawodach oraz promocja najzdolniejszych piłkarzy trenujących w sieci szkółek Football Academy na arenie dziecięcej piłki nożnej w Polsce.

Przedsięwzięcie ma charakter ogólnokrajowy, co oznacza, że mogą w nim uczestniczyć wszystkie polskie oddziały Football Academy i Lech Poznań Football Academy, które dysponują odpowiednią kadrą zawodników.

W każdym roczniku turniej podzielony jest na trzy etapy:

- mikroregionalny;

- makroregionalny;

- centralny.

Finał MPFA odbywa się pod koniec czerwca każdego roku w Opole. To wspaniała impreza sportowa, integrująca ze sobą środowisko dzieci, rodziców i trenerów Football Academy. Przez kilka dni jej trwania zawodnicy mogą poczuć się jak prawdziwi profesjonaliści.

FORMUŁA TURNIEJU

Formuła turniejów w ramach Mistrzostw Polski Football Academy różni się od typowych rozgrywek, w których gra się o punkty. W Football Academy, chcąc promować grę pełną dynamiki, pasji i ofensywnego nastawienia, przyjęliśmy zasadę, że kryterium klasyfikującym drużyny jest końcowy bilans strzelonych oraz straconych bramek.

DROGA DO KADRY POLSKI FA

Mistrzostwa Polski FA organizowane są również pod kątem selekcji do Reprezentacji Polski Football Academy. W każdym z rozgrywanych turniejów wybierani są najlepsi zawodnicy z pola, bramkarze oraz królowie strzelców, którzy mają następnie szansę znaleźć się w gronie kadrowiczów Football Academy.

Dotychczasowi Mistrzowie Polski Football Academy:

2014 - Leszno (U-10)

2015 - Szczecin (U-10), Gostynin (U-9)

2016 - Szczecin (U-11), Szczecin (U-10), Leszno (U-9)

ZOSTAŃ MISTRZEM POLSKI!

OGÓLNOKRAJOWA RYWALIZACJA


JAKOŚĆ FOOTBALL ACADEMY
 

 

Partnerzy

PARTNERZY:
 

PARTNERZY
SPORTOWI:

 

2017 © Football Academy Elitarna szkółka piłkarska dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat all rights reserved - wszelkie prawa zastrzeżone

O.PRAWNA | P. PRYWATNOŚCI

Football Academy Group

Niedzialkowskiego 16a/1

45-085 Opole

Tel/Fax: +48 500 200 490

info@footballacademy.pl

Kontakt do oddziałów

www.footballacademy.pl

pozostałe projekty FA Group

| FASE | FAUK | LPFA | GKA | FPARK | FBABY |
1
15:42
   piątek, 23 czerwca 2017 roku